Studiecomités

Om de strategische focus van CIGRE te vertalen naar specifieke technische kennis, werkt CIGRE binnen 16 werkdomeinen, elk met zijn eigen deskundige wereldwijde Studiecomité en werkprogramma. Dit is de ‘machinekamer’ die de ontwikkeling van de energiesysteemkennis van CIGRE aanstuurt en de belangrijkste technische domeinen van het energiesysteem bestrijkt.

Heb je interesse in deelname aan een studiecomité of wil je meer informatie, neem dan contact op met de desbetreffende studiecomité voorzitter. Klik – waar al beschikbaar – op de studiecomités voor een overzicht van de actieve leden.

In Stichting CIGRE Nederland zijn de volgende nationale studiecomités (NSC) actief:

StudiecomitéVoorzitterOrganisatie
Groep A – Apparaten
A1 Rotating electrical machines Monique Krieg-Wezelenburg
m.g.krieg@eic-highenergy.com
EIC-High Energy
A2 Power transformers
and reactors
Henk Fonk
Henk.Fonk@sgb-smit.group
Smit Transformatoren B.V.
A3 Transmission
and distribution equipment
Rene Smeets
Rene.Smeets@kema.com
KEMA Labs
Groep B – Technologieën
B1 Insulated cablesJacco Smit
jacco.smit@tennet.eu
TenneT TSO
B2 Overhead linesAndries van der Wal
Andries.vanderWal@dnvgl.com
DNV GL Netherlands
B3 Substations
and electrical installations
Martijn van Meggelen
martijn.van-meggelen@ge.com
GE
B4 DC systems
and power electronics
Alex Alefragkis
Alex.Alefragkis@tennet.eu
TenneT TSO
B5 Protection and automationRené Troost
Rene.Troost@stedin.net
Stedin
Groep C – Systemen
C1 Power system development
and economics
Cornelis Plet
Cornelis.Plet@dnvgl.com
DNV GL Netherlands
C2 Power system operation
and control
Danny Klaar
Danny.Klaar@tennet.eu
TenneT TSO
C3 Power system environmental
performance
William Hartman
William.Hartman@tennet.eu
TenneT TSO
C4 Power system technical
performance
Jeroen van Waes
Jeroen.van.Waes@tennet.eu
TenneT TSO
C5 Electricity markets
and regulation
Roy Besselink
r.besselink@energyprofs.nl
Energyprofs
C6 Active distribution systems
and distributed energy resources
Irina Melnik
irina.melnik@alliander.com
Alliander
Groep D – Nieuwe Materialen en IT
D1 Materials and
emerging test techniques
Rob Ross
Rob.Ross@tennet.eu
TenneT TSO
D2 Information systems
and telecommunication
Amadou Louh
amadou.louh@quality.nl
Quality